Iš mokesčių istorijos

Mokesčiai buvo visais laikais. Nepatikėsite kad buvo tokie įdomūs ir keisti mokesčiai kaip:

Bailumo mokestis. Buvo įvestas XII a. Anglijoje. Jį mokėdavo riteriai ir karo prievolininkai nenorintys kautis dėl savo karaliaus šlovės daugybėje karų.

Laisvės mokestis atsirado Senovės Romoje ir buvo mokamas išlaisvinant vergą.

Tualeto mokestį įvedė Romos imperatorius Vespasianas. Išlepę romėnai jau buvo pripratę prie marmurinių visuomeninių tualetų, taigi mokėjo valstybei mokestį. Tokiam mokesčiui nepritarė valdovo sūnus Titas, būtent jam priklauso legendinė frazė: ,, Pinigai nekvepia“.

Barzdų mokestį Rusijoje įvedė 1689 m. Petras I. Mokesčio tikslas buvo išnaikinti barzdas. Valstiečiai nemokamai galėjo vaiksčioti tik savo kaime, o įvažiuodami į miestą turėdavo susimokėti 1 kapeiką.

Akių mokestį XVIII a. Baškirijoje įvedė taip pat Petras I. Žmonės mokėjo mokestį pagal akių spalvą: už juodas akis 3 altynus, už pilkas – jau 8.

Langų mokestis buvo mokamas XVII-XVIII a. už stiklų naudojimą. Šis mokestis gyvavo Anglijoje, Škotijoje, o vėliau ir visoje Didžiojoje Britanijoje. Stiklas buvo labai brangus, galop kai kuriuose pastatuose langai buvo užmūryti. Įstiklintų langų mokestis įvestas karaliaus Vilhelmo III 1696 m. iš esmės buvo turto mokestis, gyvavęs iki 1851m.

(Šaltinis: AAM Aktualijos, 2017-07-25 Nr.28)

Pasidalinkite Šiuo Straipsniu :

Ankstesnis įrašas

Rugsėjis - tobulėjimo metas

Kitas įrašas

Tėvystės atostogos