Subsidijos po prastovų

KURIE DARBDAVIAI GALI GAUTI SUBSIDIJAS KARANTINUI PASIBAIGUS?

SKELBĖ PRASTOVAS. Subsidijos iš prastovų atšauktų darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti gali būti mokamos darbdaviams, kurie per karantiną neatleido darbuotojų, bet paskelbė jiems prastovas.

NUKENTĖJO NUO COVID-19. Subsidijos priklausys ir darbdaviams, kurie įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtą mokesčių mokėtojų, nukentėjusių dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos), sąrašą. Subsidijos šiems darbdaviams bus mokamos už prastovose nebuvusius darbuotojus, už ne daugiau nei:

        1) 10 darbuotojų, neįskaičiuojant darbuotojų, už kuriuos buvo mokama prastovų subsidija darbo užmokesčiui, kai įdarbinta iki 20 darbuotojų;

        2) 50 procentų darbuotojų, neįskaičiuojant darbuotojų, už kuriuos buvo mokama prastovų subsidija darbo užmokesčiui, kai įdarbinta 21 ir daugiau darbuotojų.

 

SUBSIDIJŲ DYDŽIAI

Subsidijų dydžiai, mokami už darbuotojus, grįžusius po prastovų, dirbančius nuo COVID-19 nukentėjusiose įmonėse ar įdarbinamus nukreipiant Užimtumo tarnybai, pirmą–antrą mėnesį siekia 100 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, trečią – ketvirtą – 50 proc., penktą – šeštą– 30 proc., bet ne daugiau nei 607 eurai bruto.

 

DARBDAVIO ĮSIPAREIGOJIMAI

Subsidijas už darbuotojus gaunantys darbdaviai turi pareigą po subsidijos pasibaigimo bent 3 mėnesius išlaikyti ne mažiau nei 50 proc. darbuotojų, už kuriuos buvo gauta ši valstybės parama.

Jeigu pareigos nesilaikoma – tai yra 3 mėnesius nebus išlaikyta bent pusė darbuotojų, už kuriuos mokėtos subsidijos – toks darbdavys 12 mėnesių negalės dalyvauti remiamojo įdarbinimo, darbo vietų steigimo, pritaikymo subsidijavimo, vietinių užimtumo iniciatyvų projektuose.

 SVARBU: savo Klientams, kurie gali gauti subsidijas, paraiškas dėl subsidijų pildysime po liepos 15 dienos dėl birželio mėnesio atlyginimų subsidijos. Subsidijos bus mokamos už birželio - lapkričio mėnesius imtinai. Su tokiais Klientais bus susisiekta asmeniškai.

Šaltinis bei detalesnė informacija: https://uzt.lt/subsidijos-darbdaviams2/

Pasidalinkite Šiuo Straipsniu :